Ana Sayfa  >  Ürünler  >  Menfezler  >  Menfezler


 

TEK SIRA KANATLI MENFEZLER

Menfezler

Malzeme Özel olarak haddelenmiş 6063 aluminyum profil.
Fonksiyon Havalandırma sistemlerinde emiş menfezi olarak kullanılır.
Yüzey Kaplama Standart kaplama, naturel aluminyum eloksallıdır. İsteğe bağlı olarak elektrostatik toz boya yapılabilir. Standart renkler RAL 9010 ve RAL 9016'dır. Diğer renkler fırın boya ile sağlanabilir.
Montaj Standart olarak vidalıdır. Mandallı ve yaylı sistem, çerçevede delik istenmediği durumlarda kullanılmaktadır.
Aksesuar Menfez Damperi, plenum kutusu ve körkasa.

MenfezMenfezler

Menfez

Çift Sıra Kanatlı Menfez

Çift Sıra Kanatlı Menfezler

Malzeme Özel olarak haddelenmiş 6063 aluminyum profil.
Fonksiyon Havalandırma sistemlerinde emiş menfezi olarak kullanılır.
Yüzey Kaplama Standart kaplama, naturel aluminyum eloksallıdır. İsteğe bağlı olarak elektrostatik toz boya yapılabilir. Standart renkler RAL 9010 ve RAL 9016'dır. Diğer renkler fırın boya ile sağlanabilir.
Montaj Standart olarak vidalıdır. Mandallı ve yaylı sistem, çerçevede delik istenmediği durumlarda kullanılmaktadır.
Aksesuar Menfez Damperi, plenum kutusu ve körkasa.

MenfezlerMenfezler

Menfezler
 

Yuvarlak Kanal Menfezleri

Bu menfezler dairesel kanal uygulamaları için tasarlanmış olup, dağıtıcı ve toplayıcı olarak kullanılır. Yönlendirici kanatları menfezin ön yüzünden tek elle ayarlanabilir. İsteğe bağlı olarak optimum hava akış dengesi ve hava ayar kontrolü için özel olarak geliştirilmiş aksesuarlarıyla birlikte temin edilebilir. Damper kanat ayarları menfezin ön yüzünden özel anahtarıyla yapılır.

» KODU 
    YKM (Yuvarlak Kanal Menfez)

» TİPİ
    YKM-DD (Yuvarlak Kanal Menfez Dağıtıcı, Dairesel)
    YKM-TD (Yuvarlak Kanal Menfez Toplayıcı, Dairesel)
    YKM-DA (Yuvarlak Kanal Menfez Dağıtıcı, Açılı)
    YKM-TA (Yuvarlak Kanal Menfez Toplayıcı, Açılı)

Malzeme Menfez çerçeve ve damperi galvaniz saç, kanatları ise haddelenmiş alüminyum profil. Yuvarlak kanal menfezleri yuvarlak kanallara direk montaj edilebilecek şekilde tasarlanmıştır.
Fonksiyon (Seçim için tabloya bakınız) Görünen çerçeve yüzeyleri, dairesel yüzey (D), açılı yüzey (A) şeklinde toplayıcı ve dağıtıcı amaçlı dört ayrı tipte yapılmaktadır. Yuvarlak kanal dağıtıcı menfezlerinde, hava akım düzenleyicileri bulunan arkaya monteli özel açılı hava tahliyesi sağlamak aynı zamanda hacim kontrolünü yapmak için çarpma damper kullanılır. Toplayıcılarda ise açısız damper kullanılır. Menfez kanatları ve damperleri menfezin ön yüzeyinden ayarlanabilme imkanına sahiptir. Montaj için menfez çerçevesine açılan karşılıklı vidaya uygun havşalı montaj deliklerinden sac vidası ile tespit edilir.

YKM-D (Dairesel) tip menfezler istenilen her kanal çapına göre yapılabilir. YKM-A (Açılı) tip menfezler tabloda verilen kanal çapları için kullanılabilir.
Kullanım Yeri Yuvarlak kanallara dağıtıcı ve toplayıcı amaçlı damperli ve dampersiz olarak kullanılır.
Kaplama ve Kodu a) Elektrostatik Toz Fırın Boya (ESFB)


Kare Petekli Menfezler

yuvarlak menfez

Kodu Kare Petekli Menfezler (KPT)
Malzeme Tamamı özel haddelenmiş 6063 Alüminyum profilden oluşmaktadır.
Kullanıldığı Yerler Marketlerde, emiş ve üfleme menfezleri olarak kullanılır, Fanka 11 sistemlerinde fankonl müdahale ve emiş menfezi olarak kullanılır.
Aksesuarlar Menfez damperi, Plenum kutusu, Körkasa ve filitre çeşitleri.
Yüzey Kaplama Eloksal kaplama, isteğe bağlı olarak tercih edilen renkte Elektrostatik toz fırın boya standart olarak RAL 9010 - 9016 Elektrostatik toz fırın boya.
Montaj Vidalı, yaylı, mandallı olarak montaj edilir.


Lineer Menfez

lineer menfez

Lineer menfezler haddelenmiş alüminyumdan imal edilirler. Standart imalat, doğal renkte eloksallı olup, istendiğinde fırın boya, elektrostatik toz boya ve ya analok renklendirme yapılabilir. Özellikle fan coil ve radyatör üstlerinde, bilgisayar odalarındaki yükseltilmiş tabanlarda, konferans salonu gibi geniş mahallerde havalandırma menfezi olarak, yüzme havuzu kenarlarında ızgara olarak ve daha birçok amaçla kullanılırlar. Lineer görünüm istenen ortamlar için bir çok elemanın birleşmesiyle metrelerce uzunlukta menfez elde edilebilmektedir.

lineer menfez

Malzeme Özel olarak haddelenmiş alüminyum profil
Fonksiyon Havalandırma sistemlerinde üfleme ve emiş menfezi olarak kullanılır. Fan-coil ve radyatör dolaplarının üstünde, bilgisayar odalarının yükseltilmiş döşemelerinde ve bunun gibi bir çok amaçla kullanılmaktadırlar.
Yüzey Kaplama Standart kaplama, naturel alüminyum eloksallıdır. İsteğe bağlı olarak elektrostatik toz boya yapılabilir. Standart renkler RAL 9010 ve RAL 9016'dır. Diğer renkler boya ile sağlanabilir.
Montaj Standart olarak vidalıdır. Mandallı ve klapeli sistem çerçevede delik istenmediği durumlarda kullanılmaktadır.
Aksesuarlar Menfez damperi, plenum kutusu ve kör kasa.


Kare Anemostad

 

kare anemostad kare anemostad
kare anemostad kare anemostad

 

Malzeme Özel olarak haddelenmiş
Fonksiyon 1, 2, 3 ve 4 yönlü kanatlar sayesinde hava üflemesi sağlanmaktadır.
Yüzey Kaplama Standart kaplama, CD içinde eloksallıdır. İsteğe bağlı olarak elektrostatik toz boya yapılabilir. Standart renkler RAL 9010 ve RAL 9016'dır. Diğer renkler fırın boya ile sağlanabilir.
Montaj Standart olarak vidalıdır. Mandallı ve klipsli sistem çerçevede delik istenmediği durumlarda kullanılmaktadır.
Aksesuarlar Anemostat damperi ve plenum kutusu.


Yuvarlak Anemostad

yuvarlak anemostad yuvarlak anemostad

Yuvarlak Tavan Difüzörleri çok miktarda hava üflemeye elverişlidir. Havanın en iyi şekilde yayılmasını sağlar. Hava çıkış sesi ve direnci diğer tiplere nazaran daha azdır.

UYGULAMA ALANLARI: Tabii veya cebri havalandırmalarda, duvar veya tavanlarda üfleyici ve emici olarak kullanılabilirler. Genellikle gemilerde tercih edildiğinden bu adla anılırlar.

KONSTRÜKSİYON: Çerçeve ve açıp kapama diski alüminyum saçtan imal edilmiş olup, yüksek hızlara ve hava sesine karşı en uygun yapıdadır. Çerçevenin yerine montaj gayet kolaydır.
GA-V VİDALI TİPLER: Açma-Kapama diski, az bir kuvvetle döndürülürek hava miktarı ayarlanır. Ayar somunu pirinç malzemeden yapılmıştır.